GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Osmaniye Özel Dedektiflik Hizmetleri

Akdeniz Bölgesi Osmaniye Özel Dedektiflik Hizmetleri

Özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri, çalışmaları sırasında video kameralar, dijital fotoğraf makineleri, teleskopik kameralar ve benzeri yeni teknolojik araçları da kullanıyorlar. Ancak bu araçları, sadece kamuya açık alanlarda, yani herkesin girip çıkabildiği alanlarda kullanırlar. Bu yerlerin dışında video ve fotoğraf görüntüleri almazlar ya da dinleme yapmazlar. Aksi halde özel yaşama müdahale etmiş olurlar ve suç işlemiş olurlar. Faaliyetleri sırasında TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu şekilde çalışmaya özen göstermektedir.

Osmaniye, Akdeniz Bölgesi’nin doğusunda, Akdeniz’e çok yakın bir noktada yer almaktadır. Adana’ya bağlı bir ilçeyken 1996 yılında il olmuştur. Şehirde özel dedektiflik ve özel araştırma hizmetlerine zaman zaman ihtiyaç duyulmaktadır. Özel dedektifler veya özel araştırma görevlileri denilince hep akla, elinde büyüteç ile ipucu arayan kişiler gelir. Bu esas olarak sinema filmlerinden veya polisiye romanlardan kalan bir peşin fikir olsa gerek. Teknolojinin henüz bu kadar gelişmediği dönemlerde, dedektifler gerçekten de böyle çalışıyordu ve daha çok akıl yürüterek sorunları çözüyorlardı. Herşey dedektiflerin, iyi bir gözlemci olmalarına ve sezgi güçlerine bağlıydı. Ama bugün zaman değişmiştir. Dijital fotoğraf makineleri, video kameralar, ses kayıt cihazları, uydu sistemleri, Mobese kameralar, akıllı telefonlar, tabletler ve hergün piyasalara sunulan yeni teknolojik ürünler, özel dedektiflerin olaylara bakış açılarını ve çözümlemelerini daha da hızlandırmış ve keskinleştirmiştir. Bu teknolojik araçlar elbete yasal düzenlemelerin izin verdiği ölçüde kullanılmakta ve kişi hak ve özgürlüklerine tecavüz edilmemektedir.

Osmaniye’nin 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 507 bindir.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne düzenli bir şekilde artmaktadır. Yıllık nüfus artış oranı yüzde 1.5 civarındadır.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 158’dir.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (249 bin), Kadirli (119 bin), Düziçi (80 bin) ve Bahçe (21 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 90’ı Türk’tür. Şehirde Kürt kökenli nüfusun oranı yüzde 7’dir. Nüfusun kalanını Çerkes, Arap, Çingene ve Boşnak kökenli insanlar teşkil etmektedir.

 

TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması olarak, ihtiyaç duyulacak her türlü takip veya araştırma hizmetlerini veriyoruz.