GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

İzmir Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Ege Bölgesi İzmir Özel Dedektiflik Hizmetleri

Ülkemizde yapılan ticari araştırma sonuçlarına göre, sahtecilik ve dolandırıcılık olayları son beş yılda giderek artmaktadır. Sahte belgeler ile firmaları zarara uğratmak, paravan şirketler üzerinde gelir sağlamaya çalışmak, marka ve ürün sahteciliği yapmak ya da imalat ve sevkiyat sahteciliği yapmak çok sık karşılaşılan olaylar. Bu olayların üzerine devlet güvenlik birimleri ne kadar gitse de çoğu zaman sonuç almak uzun zaman sürmektedir. Bütün özel dedektiflik büroları gibi, TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da bu şekilde kurumsal dedektiflik hizmetleri vermektedir.

Yapılan dolandırıcılık faaliyetleri sonucunda sermaye sahipleri yatırımlarını kontrol altında tutmakta zorlanmakta ve çok ciddi zararlara uğramaktadır.

Ülkemizin en kalabalık üçüncü şehri olan İzmir, ekonomisi ile de güçlü bir şehirdir. 2014 yılında dünyada ekonomide yükselen şehirler sıralamasında İzmir 300 şehir arasında ikinci sırada çıkmıştır. Bir önceki yıl ise aynı araştırmada altıncı sıradaydı. Böyle olunca İzmir, doğal olarak dolandırıcı kişi ve kuruluşların da ilgisini çekmektedir.

Özel dedektiflik bürolarında en çok talep edilen hizmetler şunlar olmaktadır: dolandırıcılık araştırması, böcek cihazları araştırması, dinleme cihazı araştırması, gizli kamera araştırması, casus yazılım tespiti, marka araştırması, elektronik ve teknik araştırma, sahte evrak araştırması, ürün sahteciliği araştırması, marka patent araştırması ve hukuki dedektiflik danışmanlığı.

Dolandırıcılık, kişi ve kuruluşların hak ve özgürlüklerini engelleyen ve kandırmaya yönelik hareketlerdir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte, dolandırıcılık faaliyetleri de gelişmektedir. Kötü niyetli kişilerin kullandıkları yöntemler de değişmektedir. Çoğu zaman dolandırılan kişi ve keya kuruluşlar, bir süre sonra durumu farkederler ve kimin tarafından dolandırıldıklarını anlamazlar. Böyle durumlarda doğrudan bir özel dedektiflik bürosuna başvurmak, takip ve araştırma süreçlerini kısaltmak bakımından yararlıdır.

İzmir, Ege Bölgesi’nin batısında Ege Denizi kıyısında yer alan bir şehirdir. 2014 nüfus sayımına göre İzmir’in demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 4.1 milyondur.
  • Şehrin nüfusu 2008 yılından bugüne küçük bir oranda düzenli olarak artış göstermektedir
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 343’dür.
  • En kalabalık ilçeleri, Karabağlar (474 bin), Buca (462 bin), Bornova (431 bin) ve konak (380 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 70’i, Balkanlar’dan gelen göçmenler dahil Türk’tür. Nüfusun yüzde 20’si Arnavutlar, Boşnaklar, Pomaklar, Çerkesler ve Gürcüler’dir. Nüfusun yüzde 10’unu ise Kürtler teşkil etmektedir.

Etnik yapı bu kadar farklı olunca, özel dedektiflik hizmetlerine talepler de o oranda farklılaşmaktadır. Bu açıdan şirketimiz, her alanda hizmet vermeye hazırdır.