GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Gümüşhane Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Karadeniz Bölgesi Gümüşhane Özel Dedektiflik Hizmetleri

İyi dedektif var, kötü dedektif var. Peki ama iyi dedektifler ve kötü dedektifler nasıl birbirlerinden ayrılır? Bu arada özel dedektiflik hizmetleri için çıkarılmış bir yasa ortada yokken, hizmet kriterleri tespit edilmemişken, dedektiflik mesleğinin yanlışları doğruları nasıl ortaya konacaktır? Bu sıkıntı TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması çalışanları için de söz konusudur.

Gümüşhane, Karadeniz Bölgesi’nin doğusunda, iç kısımda yer alan küçük bir ildir. Buradaki gümüş yatakları oldukça eski dönemlerden beri işletilmektedir. Gümüşhane tarihi İpekyolu üzerinde bulunduğu için tarih boyunca önemli bir yerleşim yeri olmuştur. Bu ilimizde de özel dedektiflik çalışmalarına gerek duyulmakta, ama hep iyi dedektiflerin nasıl bulunacağı sorusu akılları kurcalamaktadır.

Bugün için 2007 yılında kurulan Özel Dedektifler, Danışmanlar ve Araştırmacılar Derneği’nin çıkardığı Etik İlkeler ve Çalışma Kuralları Yönetmeliği, bu yöndeki tereddütleri bir ölçüde gideren bir dayanak noktasıdır. Bu yönetmelik sayesinde dedektiflik mesleği düzgün bir zemine kavuşmuştur denebilir. Ama yasal bir dayanak sağlanamadığı için, sahte özel dedektiflik bürolarının dolandırıcılığa varan faaliyetleri önlenebilmiş değildir.

Bu nedenle, herhangi bir özel dedektiflik hizmetine ihtiyaç duyulduğunda, özel dedektiflik bürosunun, Özel Dedektifler Derneği üyesi olup olmadığı önemli bir noktadır. Derneğe üye olan özel dedektiflik büroları, dernek tarafından belirlenmiş uluslararası standartlara uygun şekilde çalışmakta, mesleğin etik ilkelerine ve çalışma prensiplerine uymaktadır. Müşterilerine bu açıdan güven verebilmektedir.

Gümüşhane’nin 2014 nüfus sayımına göre demografik yapısı şu şekildedir:

  • Şehrin nüfusu 146 bindir. Nüfusu en az olan illerimizden biridir.
  • Şehrin nüfusu uzun yıllardır bir değişiklik göstermemiş ancak son yıllarda bir artış göstermeye başlamıştır. Sadece son iki yılda nüfus artış oranı yüzde 2’nin üzerine çıkmıştır.
  • Kilometrekareye düşen insan sayısı 23’tür.
  • En kalabalık ilçeleri, Merkez (53 bin), Kelkit (42 bin), Şiran (20 bin) ve Kürtün (12 bin).

Etnik bakımdan, şehrin yüzde 95’i Türk’tür. Bu sayının içinde Türk-Rum melezleri de bulunuyor. Kalan yüzde 5 ise Kürtler ve Çerkesler’den oluşmaktadır.

 

İyi bir özel dedektifin özellikleri konusunda, şirketimize gelerek daha fazla bilgi alabilirsiniz.