GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

Altıeylül Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
Balıkesir Altıeylül Özel Dedektiflik Hizmetleri

Balıkesir Merkez ilçesi 2012 yılında alınan bir kararla ikiye bölünerek iki ilçe haline getirilmiştir. Bu iki ilçe Altıeylül ve Karesi ilçeleridir. Bölünmeye rağmen ilin en büyük iki ilçesidir. Bunlardan Altıeylül ilçesi, aynı zamanda nüfus bakımından ilin en büyük ilçesidir. İlçenin 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 172 bindir. İlçenin 2014 yılı verilerine göre, nüfus artış oranı yüzde bir civarındadır.

Ülkemizin her yerinde olduğu gibi, Balıkesir il merkezinde ve ilçelerinde de zaman zaman özel dedektiflik hizmetlerine veya özel araştırma çalışmaların ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak bu hizmetlerin en önemli noktası güven konusudur. Bir takım özel bilgilerin verileceği ve özel belgelerin açılacağı özel dedektiflere ve özel araştırma görevlilerine güvenmek gerekir. Peki bu kişilere nasıl güvenilecek?

Bilgisayar ve iletişim teknolojilerinin gelişmesine bağlı olarak, kendilerine bir web sitesi kuran bir kısım özel dedektiflik büroları, internet üzerinden inanılmaz bir tanıtım yapmakta ve hizmet vermek amacından çok öte, insanları dolandırmaya çalışmaktadır. Böyle bir ortamda haklı olarak insanlar da kime güveneceklerini bilememektedir. Özel dedektiflik yasasının çıkarılamaması da bir yerde bu şekilde sahte özel dedektiflik bürolarının çoğalmasına neden olmaktadır. Bu durum bir yandan hizmet bekleyen kişi ve kuruluşları zarara sokarken, diğer yandan da mesleğin gelişmesini ciddi anlamda tehlikeye atmaktadır.

Oysa daha yakın bir zamana kadar ülkemizde özel dedektiflik büroları yoktu. Özellikle 1980’li yılların başlaması ile birlikte dedektiflik faaliyetleri bir uzmanlık alanı olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması 2006 yılında faaliye geçmiştir ve ertesi yıl kurulan Özel Dedektifler Derneği’ne üye olarak profesyonel bir çalışma anlayışı sergilemeye başlamıştır.

Şirketimiz kadrosunda deneyimli, eğitimli ve sorumluluk sahibi özel dedektifler ve özel araştırma görevlileri barındırmaktadır. Faaliyetlerinde derneğin açıkladığı çalışma kurallarına ve etik ilkelere uymaya özen göstermekte ve aynı zamanda uluslararası standartlarda hizmet vermeye çalışmaktadır. Ülkemizdeki ve dünyadaki gelişmeleri ve güncel olayları yakından takip etmektedir. Çalışanlarımız, soruşturma ve sorgulama tekniklerini bilen, suçlu ve insan davranışlarını çözümleme yeteneğine sahip, suç psikolojisi ve kriminoloji konularına hakim ve yasal düzenlemeleri takip eden insanlardır.