GTranslate

Turkish Arabic English French German Italian Russian

İstanbul Beşiktaş Özel Dedektiflik Hizmetleri

СНПЧ А7 Курск, обзоры принтеров и МФУ
İstanbul Beşiktaş Özel Dedektiflik Hizmetleri

Beşiktaş, İstanbul Boğazı’nın girişinde, Avrupa yakası kıyısında yer alan ve nüfus bakımından alt sıralarda bulunan bir ilçesidir. Beşiktaş ilçesinin 2014 nüfus sayımı sonuçlarına göre nüfusu 190 bindir. Son yıllarda nüfusunda belli bir artış gözlenmektedir. Özellikle 2008 yılından itibaren nüfusu her yıl yüzde 1’e yakın bir oranda artmaktadır.

İstanbul’un hemen hemen her yerinde olduğu gibi bu ilçede yaşayan çocuklu ailelerin en büyük sıkıntısı, doğru ve güvenilir bir çocuk bakıcısı bulmaktır. Bunun yanında bir bakıcıya güvenerek çocuklarını emanet eden ailelerin bir büyük endişesi de bu çocuk bakıcısının davranış ve ilgisinden emin olmaktır.

Ne yazık ki ülkemizde çocuk bakıcılığı kurumsallaşmış bir yapıda değildir. Böyle olduğu için de bu iş genelde eğitimsiz olan, ancak para kazanmak ihtiyacında olan bayanlar tarafından yapılmaktadır. Son yıllarda gözlenen bir başka durum da komşu ülkelerden gelerek çocuk bakıcılığı yapmak isteyen bayanların olmasıdır. Halbuki, çok küçük çocuklar bu kişilere emanet edilecektir veya emanet edilmiştir. Çocukların davranış ve hareketlerinin şekillendiği bu önemli dönemde, çocukların emanet edileceği kişiye güvenmek çok önemlidir. Savunmasız durumda olan çocukların eğitimsiz ve deneyimsiz kişilerin ellerine bırakılması çocukların fiziksel ve ruhsal sağlıkları bakımından tehlikelidir. Çocuk bakıcılarının geçmiş deneyimlerinin, eğitim düzeylerinin, bilgi birikimlerinin, hatta sağlıklı olup olmadıklarının bile araştırılması ve sorgulanması gerekir.

Gazetlere ve televizyonlara, her gün çocuk bakıcılarının davranış şekilleri ve çocuklara yaklaşımları konusunda son derece kötü haberler yansıyor. Bu nedenle anne ve babalar kime güveneceklerini bilemiyorlar ve bu endişelerinde çok haklılar. Ancak anne ve babaların kendi imkanları ile araştırma ve değerlendirme yapmaları kolay değildir.

Özel dedektiflik büroları bu konuda çok başarılı hizmetler vermektedir. Şirketimiz TK Özel Dedektiflik ve Araştırma firması da İstanbul’un her yerinde olduğu gibi Beşiktaş ilçesinde de faaliyet göstermektedir.

 

Şirketimiz, ailelere çocuk bakıcısı araştırması ve takibi kapsamında bir yandan ilk defa işe alınacak çocuk bakıcısının ne kadar güvenilir olduğu konusunda, bir yandan da mevcut çocuk bakıcısının davranış şekillerinin takip edilmesi konusunda ailelere hizmet vermektedir.

: